صفحه اصلي > پذیرش > راهنمای کلی > راهنمای پذیرش در مرکز نوآوری 
راهنمای پذیرش در مرکز نوآوری
 

راهنمای پذیرش در مرکز نوآوری

تیم­های نوآوری که توانسته­ اند ایده­ ای جدید، فناورانه و کاربردی را شناسایی نمایند اما هنوز آمادگی تبدیل شدن به شرکت را ندارند، می­توانند در مرکز نوآوری پذیرش شوند. در مرکز نوآوری عمدتا تلاش برای شکل­ گیری گروه منسجم کاری با تخصص­های مختلف و در نهایت اجرای ایده محوری است. مرکز نوآوری تلاش می ­نماید با حمایت­های لازم، شرایط مورد نیاز برای شکل­ گیری تیم کاری و همچنین ساخت ایده محوری را فراهم نموده و از این رهگذر زمینه­ های لازم برای ورود تیم نوآوری را به مرکز رشد، فراهم آورد. چرا که ایجاد کسب و کار جدید، تولید محصول و شغل و در نهایت افزایش ثروت بر پایه دانش و فناوری مورد تاکید جدی است. لازم به ذکراست که از هر تیم نوآوری فقط یک طرح پذیرش می­ شود. لذا پیشنهاد می­ شود با بررسی و دقت نظر کامل، ایده­ ای را انتخاب نمایید که دارای مسیر رشد و توسعه باشد و تیم را به سمت پذیرش در مرکز رشد، رهنمون سازد. همچنین افرادی که عضو شرکت­های مستقر در پارک فناوری و مرکز رشد هستند، نمی­ توانند به عنوان مجری در قالب تیم نوآوری پذیرش شوند.

 

برای پذیرش در مرکز نوآوری به موارد زیر نیاز است:

تیم کاری متخصص: منظور افرادی که در زمینه خاصی دارای تخصص باشند و بتوانند موضوعی را که برای تیم نوآوری پیش­بینی نموده­ اند، به انجام رسانند.

ایده محوری: تیم نوآوری باید برای خود یک ایده محوری انتخاب نماید. ایده محوری در نهایت منجر به ارائه یک محصول جدید و فناورانه می­شود. در این مرکز الزامی به ساخت نمونه تجاری محصول نیست. بلکه ساخت نمونه آزمایشگاهی یا اولیه محصول که دارای کارایی باشد نیز مورد قبول است. ایده محوری براساس شناخت تیم کاری از بازار و درک کاستی­ها و نواقصات فناورانه موجود و همچنین توان تیم کاری برای ساخت آن، انتخاب می­شود. بنابراین اگر چه در این مرحله محصول تولید شده تجاری نیست اما باید پتانسیل ورود به بازار را داشته باشد. موضوعات پژوهشی و مطالعاتی نمی­ توانند به عنوان ایده انتخاب شوند. چرا که پیش فرض این است که مطالعات و پژوهش های مربوط به ایده پیشتر انجام شده است و تیم نوآور درصدد ساخت و تجاری­ سازی آن است.

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1580 | بازدید امروز : 75 | کل بازدید : 85196 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0.19 
همه حقوق متعلق به پارك علم و فناوري خليج فارس است.
Copyright © Persian Gulf Science and Technology Park. All rights reserved.